Zaznacz stronę

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs cieszy się coraz większą popularnością! Jest całkowicie bezbolesny, a efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni – dzięki temu każda osoba marząca o wachlarzu rzęs może cieszyć się wyjątkową oprawą oka. Doklejanie rzęs trwa od 1 do nawet 3 godzin, a wykonanie zabiegu należy powierzyć doświadczonej profesjonalistce, która ukończyła kurs przedłużania rzęs. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rzęs, począwszy od naturalnego włosia norek syberyjskich po rzęsy syntetyczne, produkowane z poliestru z dodatkiem jedwabiu. Kursy przedłużania rzęs obejmują kilka metod różniących się pomiędzy sobą nie tylko długością doklejanych rzęs. Która z nich daje najlepsze efekty? Jaką metodę wybrać, by rzęsy prezentowały się naturalnie? Który kurs przedłużania rzęs przyda się osobom zainteresowanym tworzeniem wyjątkowych i wyrazistych rzęs?

Kto powinien zdecydować się na przedłużanie rzęs?

Odpowiedź jest prosta: każda osoba, która chciałaby cieszyć się wymarzonym wachlarzem rzęs. Nieważne, czy naturalne rzęsy są rzadkie i bardzo jasne, czy też ciemne, krótkie i sztywne – za pomocą przedłużania i zagęszczania każdy może uzyskać wymarzony efekt! Trwałe przedłużanie rzęs polecane jest zwłaszcza paniom, które nie chcą tracić czasu na poranny makijaż oraz osobom aktywnym – przedłużone rzęsy są odporne na wilgoć, dlatego pozwalają na uzyskanie oszałamiającego efektu nie tylko na wieczór, ale również podczas treningu czy wyjazdu. Według obiegowej opinii przedłużanie rzęs powoduje zniszczenie i wypadanie naturalnych włosków. To nieprawda! Odpowiednio wykonane doklejanie nie ma żadnego wpływu na kondycję rzęs, jednak nieprawidłowa aplikacja może skutkować posklejaniem rzęs lub ich wypadaniem z powodu nadmiernego obciążenia. Z tego względu tak ważne są kwalifikacje osoby wykonującej zabieg: profesjonalny kurs przedłużania rzęs obejmuje nie tylko teorię, ale również praktykę, dzięki czemu kursantki nabierają doświadczenia pod okiem doświadczonej kadry szkoleniowej. Metodę przedłużania rzęs dobiera się do indywidualnych potrzeb klientki, ale również kondycji naturalnych włosków oraz kształtu oka.

Metoda 1:1 – naturalny efekt

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 to jeden z najpopularniejszych zabiegów; polega na doklejeniu jednej syntetycznej rzęsy do jednego naturalnego włoska. Rezultat jest dobrze widoczny, a przy tym naturalny – tak naprawdę nie zwiększa się wówczas liczby rzęs, a jedynie nadaje im długość lub grubość. Podstawowy kurs przedłużania rzęs obejmuje przede wszystkim tę metodę – to od niej rozpoczynają naukę osoby początkujące. Włoski dobierane są na podstawie układu naturalnych rzęs, dzięki czemu możliwe jest optyczne powiększenie oka oraz uniesienie jego kącików.

Metoda 2:1/3:1 – wachlarz rzęs dla każdego

Metody objętościowe, czyli 2:1 i 3:1 to innowacyjny sposób na gęste, długie i podkręcone rzęsy. Do każdej naturalnej rzęsy dokleja się dwie lub trzy rzęsy syntetyczne. Są one wykonane z bardzo lekkich tworzyw, dlatego prawidłowo doklejone nie powodują wypadania włosków. Kurs przedłużania rzęs uczy także dopasowania rzęs do kształtu oka, co pozwala na uzyskanie wyrazistego spojrzenia. Efekt utrzymuje się do kilku tygodni, ponieważ rzęsy doklejane są do dorosłych rzęs wypadających w różnym czasie.

Hollywood Effect – spektakularne rzęsy

Hollywood Effect to propozycja dla pań, które marzą o spojrzeniu rodem z Hollywood. W tym wypadku do jednej rzęsy dokleja się całą kępkę rzęs syntetycznych – to sposób na wyjątkową objętość. Kępki są na tyle lekkie, że nie obciążają powieki oraz nie niszczą naturalnych włosków. Ogromne rzęsy prezentują się wyjątkowo, a przy tym naturalnie – wszystko dzięki zastosowaniu włosków grubszych na środku, a cieńszych przy powiece i na końcach. Ta metoda z pewnością przypadnie do gustu paniom, które chcą hipnotyzować spojrzeniem i poszukują sposobu na wyraziste, gęste i podkręcone rzęsy. Przy metodzie Hollywood Effect żaden tusz do rzęs czy zalotka nie będą już potrzebne!

Kurs przedłużania rzęs – sposób na poznanie każdej metody i nie tylko

Najlepszym sposobem na zdobycie doświadczenia oraz poznanie wszystkich metod przedłużania rzęs będzie udział w specjalistycznym kursie. Podczas zajęć omawiane są wszystkie zasady bezpieczeństwa oraz sposoby doboru metody do kształtu oka oraz kondycji rzęs naturalnych. Kursantki poznają metody przedłużania rzęs oraz przyklejają rzęsy pod okiem prowadzących; ćwiczenia odbywają się nie tylko na główkach treningowej, ale również na modelkach. Jeśli chodzi o kurs przedłużania rzęs, Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Wrocław oraz inne miasta mogą skorzystać z oferty szkoły wizażu Provoque – to wysokiej jakości kursy przeznaczone dla początkujących oraz profesjonalistek, które pragną poszerzać swoją wiedzę i zdobywać doświadczenie. Bogata oferta obejmuje podstawowe kursy stylizacji rzęs oraz kursy przybliżające konkretne metody przedłużania. Nie musisz wyjeżdżać na drugi koniec Polski, by odbyć profesjonalny kurs przedłużania rzęs: Katowice, Kraków, Szczecin to tylko niektóre z lokalizacji, w których Provoque prowadzi swoje kursy. Z pewnością znajdziesz spośród nich szkolenie idealnie dopasowane do własnych potrzeb.