Zaznacz stronę

Zabieg przedłużania rzęs to jeden z popularniejszych zabiegów upiększających dostępny w salonie kosmetycznym. W zależności od wybranej metody można osiągnąć bardzo naturalny efekt, porównywalny do użycia odpowiedniej maskary. Efektem zabiegu jest magnetyzujące spojrzenie, które zrobi wrażenie podczas specjalnych okazji, takich jak ślub czy występ sceniczny. Wszystko zależy jednak od preferencji oraz umiejętności stylistki. Pozyskanie odpowiednich umiejętności to klucz do sukcesu w wykonywaniu tego zabiegu i pozyskania rzeszy wiernych klientek. Oferta kursów przedłużania rzęs jest szeroka, a dostępność bardzo duża. Na kurs rzęs można zapisać się bez względu na miejsce zamieszkania. Organizowane są nie tylko w największych miastach Polski, takich jak Warszawa czy Kraków, ale również w mniejszych, jak Białystok czy Szczecin. Kurs rzęs to podstawa pracy stylistki, a wiedza z niego wyniesiona musi być rzetelna. Niestety wraz z powiększającą się ofertą szkoleń z tego zakresuwzrasta ryzyko wyboru niewłaściwego kursu, czyli takiego, który nie spełnia odpowiednich kryteriów. Jako przyszła stylistka musisz zwrócić uwagę na kilka sygnałów świadczących o tym, że zabieg szkoleniowy przeprowadzany jest z zachowaniem najlepszych praktyk. Nie każdy kurs przedłużania rzęs – czy w Szczecinie, czy w Warszawie, będzie przeprowadzony właściwie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odnaleźć się w gąszczu ofert.

Higiena, higiena, higiena

Pierwsza rzecz,o której należy pamiętać, to usunięcie resztek makijażu z oczu klientki, która ma podlegać zabiegowi. Kosmetyczka powinna poprosić o staranne oczyszczenie powiek przed przystąpieniem do pracy lub samodzielnie wykonać demakijaż. Następnie, używając odpowiednich preparatów, powinna przeprowadzić dodatkowe oczyszczanie powierzchni wokół i na linii rzęs oraz jej odtłuszczenie. Dla niektórych klientek to jedna z najmniej przyjemnych części wizyty, ale jest absolutnie konieczna, tak dla zachowania higieny, jak i trwałości rzęs. Pominięcie tego etapu i przejście do wykonywania zabiegu bez uprzedniego zadbania o całkowite usunięcie makijażu to błąd w sztuce. Nie dość, że naraża to klientkę na nieprzyjemności związane z potencjalnymi konsekwencjami braku zachowania higieny, to dodatkowo skraca życie doklejonych rzęs. Wysoka higiena w trakcie przedłużania rzęs to podstawa. Dobry kurs rzęs musi kłaść nacisk na ten aspekt.

Czas przeprowadzania zabiegu

Wielu klientkom zależy, by przyspieszyć zabieg, jednak czas zakładania rzęs nie powinien być zbyt krótki. Standardowo wykonanie takiej usługi trwa od 1,5 do nawet 3 godzin. Jest to mocno uzależnione od wybranej metody, ilości posiadanych rzęs naturalnych, sprawności stylistki oraz znajomości klientki. Bardzo wprawna kosmetyczka, która przeprowadza zabieg po raz kolejny u tej samej klientki, posiadającej raczej skromne rzęski, może oczywiście przeprowadzić całą procedurę w godzinę. Trzeba wiedzieć, że zabieg trwający poniżej 45 minut może nie być wystarczająco dokładny, a produkty używane do jego wykonania niewłaściwie zastosowane. Efekt? Sztuczne rzęsy doklejone wyżej niż na linii rzęs naturalnych przekładające się na niechlujny wygląd i szybszą, związaną z nieprawidłowym nałożeniem kleju, utratę włosków.

Komfort klientki na pierwszym miejscu

Chociaż powinna to być absolutna podstawa dobrego kursu przedłużania rzęs, to podczas przyspieszonych czy weekendowych kursów nie zawsze porusza się tę kwestię. Dbanie o to, by podczas zabiegu do oczu nie dostały się drobinki używanych kosmetyków, ani tym bardziej kleju wiążącego rzęsę sztuczną z naturalną, to gwarancja komfortu klientki. Używane preparaty mogą mocno podrażnić wrażliwą śluzówkę oka. Zabieg nie należy też do najkrótszych i chociaż niektóre panie potrafią zasnąć w trakcie, to dla innych będzie on należał do raczej mało przyjemnych. Zależy to jednak bardzo mocno od tego, jak staranna jest przeprowadzająca go kosmetyczka oraz jak komunikuje się z klientką. Dobra stylistka powinna od razu zareagować i zminimalizować poczucie dyskomfortu osoby, która korzysta z zabiegu.

Nie zapominaj – pielęgnacja rzęs po zabiegu

Stylistka powinna poinstruować klientkę, jak należy obchodzić się z rzęsami. Kluczowe są tu zwłaszcza pierwsze 24 godziny po zabiegu, kiedy należy powstrzymać się od pewnych czynności i wystawiania nowo doklejonych włosków na działanie wody, wysokiej temperatury oraz pary wodnej. Również przez cały czas noszenia rzęs trzeba dbać o ich odpowiednią higienę, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak zapalenie spojówki czy jęczmień. Te i dodatkowe informacje powinna przekazać kosmetyczka po zakończonym zabiegu. Dobra stylistka nie powinna pomijać tego etapu wizyty. Odpowiednia pielęgnacja może bowiem znacząco przedłużyć żywotność rzęs.

Gdzie udać na dobry kurs przedłużania rzęs?

Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego szkolenia trzeba dokładnie przeanalizować ofertę kursów rzęs, biorąc pod uwagę wymienione wyżej aspekty.Dobrym wyborem będą z pewnością kursy oferowane przez szkołę wizażu Provogue. Poznasz na nich nie tylko teorię, lecz także praktyczny wymiar zagadnienia. Filie tej renomowanej szkoły znajdziesz w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku oraz Szczecinie. Kurs przedłużania rzęs możesz odbyć nawet w trzy dni! Niezależnie od tego, jaką metodą przedłużania jesteś zainteresowana – nauczysz się jej na kursie rzęs w Szczecinie oraz pozostałych lokalizacjach.