Zaznacz stronę

Znaczne zapotrzebowanie na pedicure stóp w salonach kosmetycznych ma miejsce przede wszystkim wiosną i latem. Biorąc pod uwagę aspekty estetyczne, ale przede wszystkim odpowiednią higienę i ewentualne schorzenia, właściwa pielęgnacja stóp jest bardzo istotna i powinna mieć miejsce przez cały rok.

Poza pedicure podologicznym i biologicznym wyróżniamy najczęściej stosowany pedicure kosmetyczny. Profesjonalny pedicure tego rodzaju warto wykonać w salonach kosmetycznych, których pracownicy regularnie korzystają z oferowanych przez nas szkoleń i kursów stylizacji paznokci, zapoznając się z najnowszymi technikami zabiegowymi przy wykorzystaniu wysokiej jakości produktów.

Jakie zabiegi wchodzą w skład profesjonalnego pedicure?

Przede wszystkim ważne jest zadbanie o problematyczne kwestie związane np. z odciskami czy wrastającymi paznokciami. Usunięcie zrogowaciałego naskórka przy użyciu frezarki czy peelingu oraz intensywne nawilżenie to początek pielęgnacji stóp, które warto wykonać u wykwalifikowanej kosmetyczki. Skrócenie paznokci, wymodelowanie i skorygowanie płytki paznokci, wycięcie skórek jest przygotowaniem do zastosowania odżywki i nałożenia wybranej przez klientkę metody malowania. Wybierając kosmetyczkę, która może poszczycić się certyfikatem ukończenia kursu manicure, będziemy miały pewność, że wykonany przez nią pedicure jest gwarancją najwyższej jakości usług. Poza hybrydą, akrylem czy żelem istnieje wiele możliwości różnorakiego zdobienia paznokci, z którymi kosmetyczka zapoznaje się podczas naszych profesjonalnych kursów. Wizyta w salonie kosmetycznym i stylowy pedicure to niezwykle relaksujący zabieg. Wspaniała atmosfera, wygodny fotel ,opieka kosmetyczki oraz świadomość, że stopy znajdują się w rękach profesjonalistki, sprawia, że klientki chętnie wracają po tego typu usługę kosmetyczną.

Nie tylko pedicure, ale również inne rodzaje stylizacji

Udając się do salonu kosmetycznego, zdecydowanie warto skorzystać z innych usług kosmetycznych poza pedicure. Jeśli kosmetyczka dba o klientów, to inwestuje w różnorakie kursy stylizacji, podnosząc swoje kwalifikacje. Oferując profesjonalne zabiegi, podnosi renomę salonu i buduje zaufanie klientów.

Coraz bardziej popularne staje się korzystanie z usług absolwentek kursów wizażu. Prowadzony przez nas weekendowy kurs wizażu  jest doskonałą i wygodną czasowo formą szkolenia. Zainteresowani posiądą sztukę różnego rodzaju stylów make up jak np. makijaż ślubny, makijaż Kim Kardashian lub makijaż francuski Glow. Nauka przy wykorzystaniu najlepszych kosmetyków do makijażu, prowadzona przez wysoko wykwalifikowanych wizażystów, przyniesie niezwykłą satysfakcję, a przede wszystkim pozwoli na rozszerzenie oferty salonu kosmetycznego o fachowo wykonywane usługi wizażu.