Zaznacz stronę

Stylizacja rzęs to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który pozwala na zagęszczenie i przedłużenie naturalnych rzęs. To prosta i skuteczna metoda, która gwarantuje genialny efekt.

Metody przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs można wykonać kilkoma technikami. Jedną z najpopularniejszych metod jest przedłużanie rzęs metodą 1:1, która polega na doklejeniu jednej rzęsy sztucznej do jednej rzęsy naturalnej. Można również doklejać rzęsy różnej długości oraz kilka, tworząc efekt dużej objętości. Niezależnie od metody, zabieg ten najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, bo wymaga ogromnej uważności i specjalistycznej wiedzy. Z uwagi na rosnącą popularność przedłużania rzęs, wzrasta liczba osób, które oferują swoje usługi w tym zakresie bez odpowiednich kwalifikacji. Dlatego warto sprawdzić, czy wybrana osoba ukończyła zawodowy kurs stylizacji rzęs i ma odpowiednie certyfikaty.

Bezpieczeństwo i skutki uboczne

Nieodpowiednio wykonany zabieg przedłużania rzęs może mieć różne skutki uboczne. Nieumiejętne przyklejenie rzęs może skutkować lekkim podrażnieniem oczu lub krótkotrwałym efektem. W najgorszym przypadku może dojść do poważniejszych problemów, takich jak sklejenie rzęs, dyskomfort, swędzenie i ból. Dlatego tak istotne jest wybranie odpowiedniego wizażysty i używanie wysokiej jakości produktów. Na naszych kursach, niezależnie od tego, czy dotyczą stylizacji paznokci, czy makijażu permanentnego, zawsze staramy się zwracać uwagę kursantek na higienę pracy i możliwość wystąpienia niepożądanych efektów.

Jakość materiałów ma znaczenie

Przedłużanie rzęs to zabieg, który wymaga odpowiedniego przygotowania i umiejętności. Przed przystąpieniem do zabiegu warto omówić ze stylistką, na jakim efekcie nam zależy i wybrać odpowiednią długość, grubość i profil rzęs. Przedłużane rzęsy powinny być wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości. Muszą nie tylko pięknie się prezentować, ale również być odporne na odgniecenia. Dobry specjalista powinien używać lekkich rzęs, które zapewnią trwały i naturalny efekt. Podczas naszych kursów stylizacji rzęs, niezależnie od tego, czy odbywają się w Warszawie, Wrocławiu czy w Krakowie, gwarantujemy dostęp do wysokiej jakości materiałów i zapoznajemy z wszystkimi metodami przedłużania rzęs.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs nie jest zabiegiem rekomendowanym wszystkim. Istnieje kilka przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • nadmierne wypadanie rzęs,
  • zapalenie spojówek,
  • zespół suchego oka,
  • zaćma,
  • jaskra,
  • infekcje oka lub jego bezpośrednich okolic.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Aby utrzymać piękny i trwały efekt przedłużonych rzęs, ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Po wykonaniu zabiegu przez pierwsze 48 godzin należy unikać kontaktu rzęs z wodą, aby nie osłabić kleju. Przedłużonych rzęs nie należy również malować tuszem ani używać zalotki. Przy zmywaniu makijażu należy omijać rzęsy oraz unikać kontaktu z natłuszczającym mleczkiem lub płynem do demakijażu. Zabieg przedłużania rzęs pozwala na osiągnięcie pięknego i dość trwałego efektu, ale należy go powtarzać mniej więcej co 3–4 tygodnie, żeby rzęsy wyglądały efektownie przez cały czas. Nawet rzęsy wykonane w najlepszym gabinecie kosmetycznym z czasem zaczynają się kruszyć i wypadać.