Zaznacz stronę

Makijaż permanentny, czyli inaczej mikropigmentacja, to zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu pigmentu pod skórę, by trwale podkreślić kontur ust, oczu lub brwi. 

Najczęściej wykonywany makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego makijażu, a jego efekt jest długotrwały. Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane? 

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi to wprowadzenie pigmentów pod skórę w taki sposób, żeby uzyskać symetryczne i dobrze zarysowane brwi. To doskonały wybór dla osób, które chcą poprawić kształt brwi i ukryć zbyt duże przerwy między włoskami. Taki makijaż nadaje brwiom idealny kształt i gęstość. 

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu, czyli eyeliner polega na nanoszeniu trwałej linii na powiekach, co podkreśla linię oka i wizualnie pogrubia rysunek rzęs.

Makijaż permanentny ust

Makijaż ust polega na wprowadzeniu odpowiedniego pigmentu w obszar ust, w celu podkreślenia ich kształtu, poprawienia symetrii i nadania koloru. 

Inne rodzaje makijażu permanentnego 

Makijaż permanentny może również dotyczyć aureoli piersiowych. Szczególnie po mastektomii wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny aureoli, co pomaga przywrócić naturalny wygląd piersi. Niekiedy makijaż permanentny stosuje się również w przypadku korekcji blizn, maskowania ubytków pigmentacyjnych lub innych defektów skóry.

Jakie są największe zalety makijażu permanentnego? 

Makijaż permanentny to przede wszystkim ogromne ułatwienie podczas robienia tradycyjnego makijażu i duża oszczędność czasu. Kobiety, które decydują się na makijaż permanentny brwi, oczu i ust znacznie skracają czas wykonywania codziennego makijażu. Makijaż permanentny jest również trwały i może się utrzymywać przez kilka lat. Jest odporny na wodę i pot, dlatego nie traci efektownego wyglądu nawet podczas pływania czy uprawiania sportu. Makijaż permanentny może również pomóc poprawić symetrię twarzy, ukryć mankamenty i nieregularności oraz podkreślić naturalną urodę. Daje bardzo dużo również osobom, które borykają się z problemami skórnymi, takimi jak blizny czy utrata brwi w wyniku choroby.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Ze względu na trwały efekt, decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego należy dokładnie przemyśleć. Zawsze też należy wykonać zabieg u profesjonalisty, który ma odpowiednie certyfikaty. Wybór doświadczonego profesjonalisty jest bardzo ważny, by uzyskać naturalny i estetyczny wygląd oraz zapewnić wszelkie procedury związane z higieną i bezpieczeństwem zabiegu. Jeśli jesteś zainteresowana wykonywaniem tego typu zabiegów, możesz zapisać się na nasz zawodowy kurs makijażu permanentnego, który obok kursów wizażu i stylizacji rzęs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.