Zaznacz stronę

Wizaż to sztuka upiększania – jego celem jest poprawa wyglądu i wyeksponowanie kobiecej urody oraz dostosowanie makijażu do konkretnej okazji. Wizażystka musi mieć wiedzę z zakresu pielęgnacji skóry i włosów oraz umieć dopasować odpowiednie kosmetyki do potrzeb danej klientki.

Jakie kursy wizażu warto wybrać?

Kursy wizażu to bardzo duża oferta, którą warto dostosować do swoich potrzeb. Znajdziesz kursy wizażu indywidualne oraz grupowe, przeznaczone dla kobiet, które chcą same nauczyć się malować oraz dla profesjonalistów. Poprawny makijaż wymaga wiedzy i użycia odpowiednich kosmetyków oraz umiejętności konturowania twarzy dostosowanej do konkretnego typu urody. Technika makijażu powinna być dostosowana do okoliczności, dlatego inaczej wykonuje się makijaż na co dzień, a inaczej na ślub czy sesje fotograficzne. Nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą się tematyczne kursy wizażu, podczas których poznajesz konkretne rodzaje makijażu. Tego typu szkolenia oferują m.in. makijaż ślubny, makijaż biżuteryjny i profesjonalny makijaż telewizyjny.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając kurs wizażu?

Program kursów wizażu obejmują naukę różnych typów makijażu. Może to być makijaż dzienny, francuski, wieczorowy lub fotograficzny, a także profesjonalny makijaż dla cery dojrzałej. Przy wyborze profesjonalnego kursu wizażu, warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • kameralne grupy, ponieważ kurs wizażu powinien obejmować przede wszystkim naukę praktyczną, a zbyt liczne grupy mogłyby to uniemożliwić,
  • Własne stanowisko pracy, które daje możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce,
  • możliwość korzystania z profesjonalnych produktów. W pracy wizażysty bardzo ważne jest używanie odpowiednich akcesoriów i kosmetyków. W przypadku makijażu będą to przede wszystkim pędzle, które pozwalają konturować twarz oraz kosmetyki topowych marek,
  • możliwość poznania nowinek makijażowych i kosmetycznych.

Czego powinien nauczyć kurs wizażu?

Nauka wizażu to możliwość zdobycia umiejętności praktycznych, które pomagają w podkreślaniu atutów swojej urody oraz przygotowania do zawodu wizażystki. W przypadku kursów przeznaczonych dla osób, które wiążą swoją karierę zawodową z wizażem, zawsze należy zawsze wybierać kurs zakończony możliwością otrzymania odpowiedniego certyfikatu. W przypadku szkoleń indywidualnych warto zdecydować się na oferty dostosowane do potrzeb. Można zdecydować się na makijaż codzienny, biznesowy, instagramowy lub na specjalne okazje. Indywidualne szkolenia mogą odbywać się w małych grupach lub 1:1, gdzie pod okiem doświadczonego wizażysty można nauczyć się profesjonalnego konturowania, pielęgnacji i makijażu..