Zaznacz stronę

Wydaje Ci się, że masz naturalny talent do stylizacji paznokci, ale nie wiesz, czy poradziłabyś sobie w zawodzie? Masz już za sobą pierwsze kursy paznokci, ale nadal nie jesteś pewna, czy to “Twoja bajka”? Czerpiesz dużą przyjemność z czasu spędzanego na stylizowaniu własnych paznokci i lubisz eksperymentować z rożnymi technikami oraz rodzajami zdobień? Masz już całkiem pokaźny zestaw kosmetyków oraz narzędzi umożliwiających wykonywanie najbardziej ekstrawaganckich pomysłów, jakie przychodzą Ci do głowy? Świetnie! Jesteś na dobrej drodze, ale przed Tobą jeszcze sporo wyzwań i pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć. Czytaj dalej, a dowiesz się, czy ta ścieżka kariery jest dla Ciebie. Dodatkowo podpowiemy, który kurs paznokci w Warszawie wybrać, aby zapewnić sobie możliwie najlepszy start.

Praca z własnymi paznokciami versus praca z klientem

Ozdabianie i pielęgnowanie własnych dłoni pod wieloma względami różni się od wykonywania stylizacji na paznokciach klientki. Przystępując do pracy, dokładnie wiesz, jak ułożyć palce, kiedy powstrzymać się od wykonywania ruchów, gdzie włożyć dłoń i na ile czasu. To wszystko wydaje Ci się oczywiste. Jednak pracując na paznokciach drugiej osoby, będziesz musiała o to wszystko poprosić, wytłumaczyć, co się dzieje i dlaczego powinna wykonać tę czy inną czynność. Wydaje się proste, jednak komunikacja to istotny element wykonywania profesjonalnej usługi. Byłoby przecież frustrujące, gdyby Twoja praca została zniszczona przez jeden zbyt gwałtowny ruch czyjejś dłoni czy też zbyt szybkie lub nieumiejętne wyciągnięcie paznokci spod lampy. Jest to jeden z tych elementów, o których niewiele dowiesz się na kursie stylizacji paznokci, jednak będzie bardzo ważny w Twojej pracy z klientkami. Co możesz zrobić, aby nabrać dobrych nawyków? Zacznij od najbliższego grona. Propozycja wykonania darmowej stylizacji na dłoniach siostry, przyjaciółki czy koleżanki z pracy z pewnością spotka się z entuzjazmem. Ty z kolei poćwiczysz komunikowanie się z potencjalnymi klientkami. Jeśli jednak okaże się to dla Ciebie trudne – być może stylistka paznokci to profesja nie dla Ciebie.

Kolejną kwestią, która może pojawić się na kursie stylizacji paznokci, a później bardzo ułatwić Ci pracę, jednocześnie zwiększając zadowolenie twoich przyszłych klientek, to badanie potrzeb. Jako stylistka paznokci masz wrażenie, że wiesz, co będzie wyglądało dobrze na konkretnych paznokciach. Dodatkowo kierujesz się własnym gustem. Będzie Cię więc kusiło, aby przynajmniej częściowo ignorować to, co mówi klientka, jeśli wiesz, że efekt nie spodobałby się Tobie. Oczywiście po ukończonym kursie stylizacji paznokci rzeczywiście będziesz miała lepszy ogląd na to, co ma szansę wyglądać dobrze, a co nie. Jednak nie możesz pozwolić sobie na wykonanie usługi niezgodnie z życzeniem klientki. Jeśli realizowanie czyichś pomysłów, które nie wpisują się w Twoje poczucie estetyki, okaże się dla Ciebie frustrujące – być może ten zawód nie jest dla Ciebie. Nie zawsze będziesz wykonywała stylizacje, które chciałabyś mieć na własnych paznokciach, ale zawsze będziesz musiała je realizować ze stuprocentowym zaangażowaniem i starannością.

Dobrze przeprowadzony kurs paznokci pozwoli Ci na zwiększenie tempa pracy, tak aby móc przyjmować kilka osób dziennie. Będzie się zdarzać, że klientki będą przychodziły bezpośrednio po sobie. Będziesz więc wykonywała powtarzalne, lecz wymagające dużej precyzji czynności kilka razy dziennie. W takich warunkach Twój początkowy zapał może szybko zniknąć, a czynności, które sprawiały Ci przyjemność – zacząć nużyć. Koniecznie weź to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji!

Jaki kurs paznokci – Warszawa

Jeśli po przeczytaniu powyższego artykułu nadal jesteś gotowa, aby podjąć wyzwanie i zostać stylistką paznokci – gratulujemy! Teraz z pewnością masz większą świadomość na temat Twojej przyszłej pracy i już nie możesz doczekać się nadchodzącego szkolenia manicure. Warszawa ma dla Ciebie przygotowaną szeroką ofertę kursów. Sprawdzone szkolenia znajdziesz na naszej stronie. Oferujemy tryb dzienny i weekendowy oraz naukę różnorodnych technik – od akrylu po żel. Szkolenia manicuire Warszawie przeprowadza wielu instruktorów – kursystylizacji.pl to miejsce, w którym znajdziesz kadrę pełną pasji i zaangażowania. Szkolenia z takim zespołem to gwarancja nie tylko otrzymania rzetelnej wiedzy, lecz także ogromnej dawki zapału do pracy. Kursy paznokci przeprowadzane są w samej Warszawie, bez konieczności wyjazdu. Pełną listę szkoleń manicure w Warszawie znajdziesz na stronie kursystylizacji.pl w zakładce Kursy, po wybraniu z rozwijanego menu odpowiedniego miasta.