Zaznacz stronę

Wiele kobiet intryguje zawód wizażystki ze względu na ogromną swobodę pracy, możliwość eksperymentowania z własną pomysłowością czy wolność i niezależność. Praca wizażystki bez wątpienia daje ogromne możliwości rozwoju, poznawania ciekawych ludzi i spełnienie zawodowe. Aby zostać wizażystką, nie tylko trzeba mieć wiedzę o trendach i kosmetykach, umiejętności praktyczne, cierpliwość do klientów, lecz także wykazywać się zmysłem artystycznym i kreatywnością.

Niezbędne jest ukończenie przynajmniej kilku kursów, które potwierdzą Twoje umiejętności i zakres wiedzy. Dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie się do policealnej szkoły wizażu, aby zyskać potwierdzenie zdobytej wiedzy i jednocześnie mieć większe perspektywy na rozwój w branży. Następnie warto zrealizować choć kilka kursów wizażu, aby potwierdzić swoje umiejętności i wiedzę z tego zakresu.

Jak wygląda codzienność wizażystki?

To przede wszystkim pełne emocji spotkania z klientkami, nieustanny rozwój umiejętności, doskonalenie własnego warsztatu nierzadko pod okiem doświadczonych wizażystów, odkrywanie inspiracji, możliwość zdobywania wiedzy na temat najnowszych technik makijażowych, aż wreszcie urzeczywistnianie swoich wizji poprzez piękny make-up na twarzach klientek. To również konieczność umawiania wizyt, odporność na stres i jednocześnie dbanie o to, aby relacje z klientkami były jak najlepsze.

Przygotowanie do zawodu – od czego zacząć?

Aby wejść do zawodu, nie trzeba mieć skończonych studiów, choć niewątpliwie takie wiele ułatwiają w zawodzie. Dobry start w zawodzie wizażystki z pewnością ułatwiają certyfikaty potwierdzające umiejętności, które można zdobyć na kursach np. na kursie wizażu: https://kursystylizacji.pl/zawodowy-kurs-wizazu-weekendowy/. Jeśli więc chcesz dobrze wystartować w zawodzie, warto rozważyć uczestnictwo w tego typu kursach, aby wśród klientek zbudować większą wiarygodność i zyskać ich zaufanie na dłużej. Warto również sprawdzić, jakie kursy wizażu są organizowane w Twoim mieście i wybrać te, które spełniają Twoje oczekiwania.

Istnieje wiele wizażystek, które, zanim zyskały renomę klientek, zaczynały pracę w zawodzie od zera. W związku z tym należy pamiętać, że chcąc wejść do branży, należy nieustannie pracować nad swoimi umiejętnościami. Do tego trzeba poszerzać wiedzę o kosmetykach i o tym, w jaki sposób działają na skórę. Nie ma lepszego i skuteczniejszego sposobu na zdobycie wiedzy niż udział w kursach i szkoleniach, które są do tego przeznaczone.

Praca w zawodzie wizażystki – o czym bezwzględnie pamiętać na samym początku?

Jak zostać wizażystką? Zawód wizażystki pozwala na osiągnięcie naprawdę dobrych dochodów pod warunkiem, że będziesz nieustannie doskonalić swoje umiejętności w praktyce. Aby zostać wizażystką potrzebujesz przede wszystkim otwartości i nieustannej chęci rozwoju swoich kompetencji zawodowych.

W tym zawodzie liczy się przede wszystkim praktyka, empatia i otwartość na oczekiwania klientek. W związku z tym należy bardzo dużo ćwiczyć i stale udoskonalać swoje umiejętności, aby były jak najlepsze. Ważna jest także otwartość na wiedzę i łatwość w szybkim przyswajaniu nowych informacji. Pomocne mogą być również kursy, które pozwolą usystematyzować wiedzę oraz liczne szkolenia, które pozwolą zwiększyć zainteresowanie makijażem, ułatwią dobór właściwych kosmetyków czy umożliwią przygotowanie swojego pierwszego portfolio.

Nie bez znaczenia są również kosmetyki, których wizażystka używa podczas pracy. Warto zadbać o to, aby były jak najlepszej jakości, ponieważ klientki zwracają na to uwagę. Im lepszy warsztat makijażystki, tym większa wiedza, jakie kosmetyki stosować na dany rodzaj skóry, aby osiągnąć konkretne efekty i dopasować makijaż.

Jak dopasować makijaż do typu urody?

Tworzenie makijażu powinno być poprzedzone dokładnym wywiadem z klientką, aby mieć pewność, że dobrze zrozumiesz jej oczekiwania. Doświadczona wizażystka wie, jak dobrać odpowiednie kosmetyki, aby efekt był zaskakujący. Make up powinien być zawsze dobierany do cery. W jaki sposób dobrać typ makijażu do typu urody?

• Kobiety o brzoskwiniowej cerze, które mają zielone lub niebieskie oczy, należy malować w bardzo delikatny sposób, pozwalający podkreślić naturalne piękno. Do tego typu makijażu sprawdzą się najlepiej subtelne podkłady, np. jasnobeżowe, które pozwolą zamaskować niedoskonałości cery. Doskonałym uzupełnieniem będzie róż do policzków, który doda twarzy nieco rumieńców. Szminki najlepiej wybierać w odcieniu koralowym lub nude. Kobiety o tym typie urody nie powinny stosować zbyt mocnych barw cieni.

• Dla kobiet o bardzo jasnej karnacji najlepszy będzie makijaż utrzymany w tonacji błękitu, różu i fioletu. Na cerę najlepiej stosować jasny podkład, aby mieć pewność, że będzie odpowiednio dopasowany. Usta najlepiej pomalować pomadką w chłodnym odcieniu. Przy tym typie urody powinno się unikać ciemnych kolorów cieni na powiekach i tych zbyt jaskrawych.

• Właścicielkom rudych włosów warto zaproponować makijaż z odcieniami beżu lub złota, które podkreślą ciemne oczy i stworzą niezwykły kontrast. Jakie kolory powinno się dobrać do takiego rodzaju cery? To wszelkie brązy, odcienie pomarańczowego, zieleni. Podkład do takiej karnacji najlepiej wybierać w ciepłym odcieniu beżu, a usta pomalować w kolorze delikatnego złota. Jeśli będziesz wykonywać makijaż na twarzy klientki o takim rodzaju urody, pamiętaj, że nie należy stosować ciemnych odcieni do powiek i zbyt jasnych barw.

• Kobiety o porcelanowej cerze powinny być malowane przy użyciu szarych, zielonych i czerwonych barw. Świetnie sprawdzą się również odcienie chłodnych pasteli.

Praca dla wizażystki – jak zdobyć pierwszych klientów?

Mówi się, że najskuteczniejszym sposobem na zdobycie zleceń na piękne makijaże są rekomendacje zadowolonych klientek. Dobrym pomysłem jest zaproszenie znajomych do skorzystania z usług, a następnie poproszenie ich o wystawienie rekomendacji. Zadowoleni klienci z chęcią wystawią pozytywną opinię o makijażu, co zachęci innych i pozwoli pozyskać kolejnych chętnych na usługi kosmetyczne.