Zaznacz stronę

Istnieje przekonanie, że zawód kosmetyczki należy do intratnych. Najwięcej pieniędzy zarabiają kosmetyczki w renomowanych salonach i te, które prowadzą własne gabinety i cieszą się znakomitą opinią w branży. Z pewnością duży wpływ na wysokość wynagrodzenia mają umiejętności praktyczne.

Wypracowanie renomy to proces długotrwały, który należy rozpocząć od budowania dobrych relacji z klientkami i tworzenia własnej marki np. poprzez fachowe doradztwo w zakresie kosmetologii, edukowanie klientek w zakresie prawidłowej pielęgnacji paznokci czy organizowania płatnych szkoleń, które z czasem będą polecane między klientkami. Wtedy kosmetyczka oczywiście może zarabiać nawet kilka tysięcy złotych netto miesięcznie. Jeśli chcesz zwiększyć swoje zarobki w tej branży, warto sprawdzić, jakie kursy i szkolenia możesz odbyć, aby zwiększyć własne kwalifikacje zawodowe i lepiej zarabiać.

Co warto wiedzieć o zarobkach kosmetyczek?

Według statystyk połowa kosmetyczek w Polsce zarabia ok. 2000 zł, a druga połowa jest zadowolona ze swoich zarobków, ponieważ zarabia powyżej 3500 zł brutto. Ciekawostką jest fakt, że doświadczona kosmetyczka może zarobić nawet 6500 zł brutto! Pod warunkiem, że ma szeroką wiedzę z zakresu kosmetologii, dba o nawiązywanie relacji z klientkami, cechuje się komunikatywnością, kulturą osobistą.

Zarobki kosmetyczki w większych miastach – co warto wiedzieć?

Ile zarabia kosmetyczka? Według portalu pracuj.pl w większych miastach średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi około 3500 zł miesięcznie. Dokształcanie teoretyczne i pozyskiwanie nowych umiejętności praktycznych pozwalają podnosić kompetencje, poszerzać zakres usług kosmetycznych i docierać do większej liczby klientów z najnowocześniejszymi usługami, a tym samym na pozyskiwanie nowych możliwości zarobkowania. Wystarczy brać udział w kursach, zdobyć wykształcenie, które pozwoli zwiększyć zakres umiejętności i jednocześnie wiedzę o tym, z jakich zabiegów chcą korzystać klientki. Duże znaczenie ma również zakres oferowanych usług, dlatego warto go dokładnie przemyśleć.

Jeśli kosmetyczka jest zatrudniona w gabinecie i świadczy wyłącznie jeden rodzaj usług kosmetycznych, np. manicure, może oczekiwać zarobków na poziomie 2000 złotych. Natomiast osoba prowadząca swój gabinet kosmetyczny może zarobić nawet dwukrotność tego wynagrodzenia. Wszystko zależy od lokalizacji salonu, popytu na usługi, opinii klientów, a nawet tego, jakie kosmetyki są używane podczas zabiegów.

Jak zwiększyć zarobki w zawodzie kosmetyczki? Poznaj skuteczne sposoby!

Jak zostać kosmetyczką i zarabiać pieniądze na swojej pasji? Szukasz skutecznego sposobu, aby zarabiać więcej na stanowisku kosmetyczki? Udział w kursach takich jak np. profesjonalny kurs stylizacji rzęs, uczestnictwo w szkoleniach branżowych, webinarach i wydarzeniach z pewnością sprawi, że zyskasz większą wiedzę o swoim zawodzie, panujących trendach i obowiązujących standardach. Zdobytą wiedzę możesz wykorzystać w codziennej pracy, a nawet zbudować na jej podstawie swoją przewagę konkurencyjną. Uczestnictwo w tego typu spotkaniach na pewno pozwoli Ci na poszerzenie zakresu wiedzy i sprawi, że będziesz mogła ją wykorzystać w praktyce.

Jak dobrze zarabiać na stanowisku kosmetyczki?

Praca kosmetyczki wymaga nieustannego rozwoju własnych kompetencji i zdobywania wiedzy. To, ile zarabia kosmetyczka, zależy głównie od indywidualnych umiejętności, miejsca i sposobu pracy, a także liczby klientek w miesiącu i ich lojalności. Dla wielu kosmetyczek perspektywa własnego salonu kosmetycznego jest kusząca na tyle, że nieustannie podnoszą swoje kompetencje, aby w przyszłości zdecydować się na pracę we własnej firmie.

Jak rozpocząć karierę w tym zawodzie? Istnieje wiele różnych miejsc, w których warto zacząć pracę na tym stanowisku.

Salony kosmetyczne – to rozwiązanie dla kosmetyczek, które mają za sobą już pierwsze doświadczenia zawodowe. Praca w renomowanych salonach kosmetycznych wymaga potwierdzonych kwalifikacji i nierzadko odpowiedniego wykształcenia kierunkowego. Pracując w takim miejscu, np. na etacie, nie musisz obawiać się braku klientów, ponieważ renoma salonów jest na tyle duża, że zawsze będziesz mieć sporo klientów w pracy.

Własny gabinet/studio makijażu – doświadczone kosmetyczki bardzo często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej. Takie rozwiązanie jest idealne wtedy, gdy masz już lojalne i chętnie powracające na zabiegi klientki. Wtedy warto zdecydować się na przyjmowanie klientek we własnym salonie makijażu i ponoszenie cen za usługi adekwatnie do jakości.

Firma szkoleniowa i usługi edukacyjne – doświadczone kosmetyczki mogą poszerzać zakres swoich usług np. o szkolenia edukacyjne kierowane dla młodszych stażem koleżanek. To doskonały sposób na dywersyfikację dochodów i przetestowanie własnych pomysłów w praktyce.

Własny blog, kanał na YouTube lub podcast – gdy już zdobędziesz wiedzę o swoim zawodzie, warto dzielić się nią z innymi i stworzyć własne miejsce w sieci. Taka forma reklamy pozwoli Ci na powiększenie zasięgu o nowe klientki, a jednocześnie jest świetnym sposobem na budowanie własnej marki.

Marketing rekomendacji, czyli skuteczny sposób na zdobycie większej ilości klientów i poprawę zarobków

Polecenia i klientki zdobywane w taki sposób to codzienność wielu kosmetyczek w Polsce. Wystarczy jedno słowo do koleżanki, wspomnienie o rewelacyjnej obsłudze i ofercie, aby wybrana kosmetyczka zyskała kolejną klientkę. To tłumaczy, dlaczego warto postawić w tym zawodzie na naprawdę dobrą obsługę klientek i regularnie nawiązywać z nimi relacje. Im więcej dobrych relacji, tym większa szansa, że klientki będą chętniej korzystać z Twoich usług i polecać je innym.

Czy z zawodu kosmetyczki można się utrzymać?

Ile zarabia kosmetyczka? To jedno z pytań, które często zadają sobie kobiety, które chcą rozpocząć pracę w tym zawodzie. Naprawdę dobre i wykwalifikowane kosmetyczki zarabiają nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie i są w stanie bez problemu utrzymać się w dużym mieście. Wynagrodzenie jest uzależnione nie tylko od tego, czy praca jest wykonywana na etacie, czy we własnej firmie. Warunkują je przede wszystkim ceny zabiegów oraz to, w jaki sposób liczony jest czas pracy, jakie są koszty funkcjonowania gabinetu, a także wydatki na kursy doszkalające czy szkolenia branżowe.