Zaznacz stronę

Wizażystka to specjalistka, która zajmuje się poprawą wyglądu klienta. Robi to za pomocą profesjonalnego makijażu, który powinien być zawsze dopasowany do konkretnej stylizacji. Profesjonalny wizaż wymaga wiedzy z zakresu pielęgnacji skóry oraz kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych.

Jaki kurs wizażu wybrać?

Decydując się na kurs wizażu, zawsze warto zdecydować się na profesjonalne kursy szkoleniowe na najwyższym poziomie, ponieważ gwarantują one zdobycie odpowiedniej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Możesz się zdecydować na lekcje indywidualne lub szkolenia w małych kameralnych grupach. U nas znajdziesz zawodowe i tematyczne kursy wizażu oraz szkolenie przeznaczone dla kobiet, które chcą poznać tajniki dobrego makijażu tylko na własne potrzeby.

Czego nauczysz się na kursie wizażu?

Na kursie wizażu przede wszystkim dowiesz się, jak powinien wyglądać profesjonalny makijaż i w jaki sposób wykonuje się makijaż okolicznościowy na różne wydarzenia takie jak ślub, studniówka, sesje fotograficzne czy ważne spotkania biznesowe. Zadaniem wizażysty jest dopasowanie makijażu do stylu i upodobań klienta oraz do charakteru wydarzenia i do kreacji. Oprócz makijażu okolicznościowego na kursie poznasz również tajniki makijażu artystycznego i telewizyjnego.

Makijaż artystyczny i telewizyjny

Makijaż artystyczny to tworzenie unikalnych i kreatywnych wzorów na twarzy z wykorzystaniem różnych kolorów, technik i ozdób. Taki makijaż jest bardzo często wykorzystywany na pokazach mody, podczas sesji zdjęciowych i w trakcie różnych projektów artystycznych. Jeszcze inną kategorią jest makijaż telewizyjny i filmowy. To umiejętność wymagająca stworzenia takiego makijażu, który będzie dobrze się prezentować w świetle kamer. Wizażysta telewizyjny pomaga aktorom wyglądać odpowiednio, więc musi uwzględniać wymagania scenariusza i reżysera.

Czego jeszcze możesz się nauczyć na naszych kursach?

Jednym z istotnych elementów pracy wizażystki jest korekcja defektów i poprawa urody. Wizażystka powinna mieć wiedzę, jak ukryć niedoskonałości skóry i zaakcentować jej mocne strony. To sztuka podkreślenia naturalnej urody klientki. Wiele wizażystek zajmuje się również konsultacjami i poradami. Pomaga klientkom wybrać odpowiednie produkty i kosmetyki do makijażu oraz do pielęgnacji określonego typu cery. Dlatego na kursie będziesz mogła popracować z różnymi produktami, z którymi pracują wizażyści, takimi jak pędzle, gąbki oraz kosmetyki wysokiej jakości. Kurs uwzględnia również dopasowanie konkretnego makijażu do typu urody i wieku klientki.