Zaznacz stronę

Kurs rzęs to szkolenie, które cieszy się coraz większą popularnością w branży beauty. Powód jest prosty: niemal każda z pań marzy o wachlarzu długich, gęstych rzęs, a kurs rzęs to doskonała okazja do tego, by poznać podstawowe i zaawansowane metody przedłużania i stylizacji. Zastanawiasz się nad kursem rzęs? Podpowiadamy, na czym polega oraz jakie szkolenie wybrać!

Na czym polega kurs stylizacji rzęs?

Kurs stylizacji rzęs to propozycja dla osób, które chcą rozszerzyć ofertę swojego salonu lub posiąść nowe, cenione na rynku kosmetycznym umiejętności. Podczas szkolenia stylistki poznają podstawowe metody, dzięki którym możliwe jest uzyskanie pięknych i efektownych rzęs. Stylizacja polega nie tylko na przedłużaniu, ale również doborze włosków odpowiedniej długości i grubości – w zależności od kształtu oka oraz budowy rzęs naturalnych efekt może różnić się u poszczególnych osób. Podczas kursu rzęs dowiesz się, jak rozpoznać materiał, z którego wykonane zostały rzęsy, jakie są przeciwwskazania do zabiegu oraz jak ochronić oczy klientki. Kurs rzęs to jednak nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka – podczas zajęć przećwiczysz manipulowanie pęsetą, doklejanie rzęs oraz rozdzielanie sklejonych, a także dowiesz się, co zrobić w przypadku źle przyklejonej rzęsy. W zależności od wybranego kursu możesz poznać wszystkie metody przedłużania lub skoncentrować się na konkretnym sposobie – uzupełniający kurs stylizacji rzęs to zatem propozycja także dla stylistek posiadających podstawowe doświadczenie. Interesującą propozycją jest także kurs liftingu rzęs – to alternatywa dla przedłużania polegająca na pracy na naturalnych rzęsach klientki.

Kurs stylizacji rzęs: dlaczego warto?

Szkolenie ze stylizacji rzęs to przede wszystkim inwestycja w rozwój: umiejętność przedłużania i stylizacji rzęs za pomocą nowoczesnych metod to cenna pozycja w CV każdej kosmetyczki. Jeśli szukasz zatrudnienia w salonie kosmetycznym, wybierz szkolenie zakończone uzyskaniem certyfikatu – dzięki temu zyskujesz oficjalne potwierdzenie posiadanych umiejętności. Taki kurs powinny rozważyć także osoby posiadające własny salon kosmetyczny: coraz więcej klientek interesuje się tą usługą oraz szuka doświadczonych specjalistek przedłużających rzęsy różnymi metodami. Co więcej, preferują salony, w których mogą zapisać się nie tylko na zabiegi kosmetyczne, ale również stylizację rzęs i paznokci. Podczas szkolenia dowiesz się, jak prawidłowo przygotować stanowisko pracy, przećwiczysz nie tylko przedłużanie, ale również uzupełnianie rzęs oraz dowiesz się, jakie informacje odnośnie pielęgnacji należy przekazać klientce po zabiegu. Przedłużanie rzęs na własną rękę i eksperymentowanie z produktami może zakończyć się tragicznie – nie ryzykuj i postaw na kompleksowe szkolenie pozwalające na poznanie tajników przedłużania rzęs każdego rodzaju. Jeśli chodzi o kurs stylizacji rzęs, Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań oraz wiele innych miejscowości może skorzystać z usług najlepszych szkół wizażu. Zainwestuj w siebie i swój salon oraz wybierz profesjonalny kurs stylizacji rzęs, podczas którego poznasz nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę.

Gdzie zrobić kurs stylizacji rzęs?

Przy wyborze szkoły zwróć uwagę na to, czy szkolenie obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Im więcej zajęć praktycznych, tym lepiej – podczas profesjonalnego szkolenia każda uczestniczka może zapoznać się z wszystkimi metodami oraz przećwiczyć przedłużanie rzęs na modelce. Renomowana szkoła wizażu Provoque posiada filie w wielu polskich miastach; jeśli chodzi o profesjonalny kurs stylizacji rzęs, Gdańsk, Katowice, Kraków, Szczecin to tylko część lokalizacji, w których możesz zapisać się na szkolenie. Podczas szkolenia kursantki pracują na materiałach renomowanych firm; prowadzący kładą także duży nacisk na bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad higieny. W zależności od wybranego szkolenia możesz poznać tajniki przedłużania rzęs wszystkimi metodami lub skupić się na metodzie 1:2, 2:1/3:1 oraz najnowszych sposobach stylizacji.

Jeśli posiadasz już doświadczenie w przedłużaniu rzęs, kurs to doskonała okazja do poznania nowych metod zagęszczania i przedłużania. Coraz więcej osób pyta o metodę Kim Camellia czy efekt Kim Kardashian – podążaj za nowymi trendami i poznaj sposoby na osiągnięcie spektakularnego wachlarza rzęs. Renomowana szkoła wizażu to nie tylko nauka podstaw i klasycznych metod przedłużania, ale również ćwiczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i materiałów – zapoznaj się z harmonogramem i sprawdź, czy plan zajęć obejmuje naukę tych metod stylizacji, na których zależy Ci najbardziej. Profesjonalna szkoła wizażu to nie tylko renoma, ale przede wszystkim jakość świadczonych usług: podczas zajęć możesz liczyć na wsparcie doświadczonej kadry, otrzymasz także wszystkie niezbędne materiały do nauki. Stanowiska wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz kosmetyki i akcesoria ułatwiają bezproblemowe przyswajanie wiedzy. Najlepsze szkoły przywiązują również wielką wagę do atmosfery panującej na zajęciach, dzięki czemu uczestnictwo w kursie to czysta przyjemność.